Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat przydomowej oczyszczalni ścieków.

firmy produkujące oczyszczalnie ścieków
Reklama w internecie
Jesteś zainteresowany reklamą w internecie lub pozycjonowaniem, skontaktuj się z MarketingAD, jedną z wiodących firm w obszarze marketingu internetowego w trójmieśie - agencja reklamowa Gdańsk, która działa na obszarze całej Polski.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Ciekawe artykuły

Bakterie
Bakterie i aktywatory
Dowiedz się jak zadbać o przydomową oczyszczalnie ścieków i szambo. Dlaczego warto stosować aktywatory i ekologiczne środki czystości. Przeczytaj kiedy stosować biopreparaty.

Dezynfekcja
Zapraszamy do sklepu ze środkami czystości do dezynfekcji. Dowiedz się czym jest dezynfekcja i jaką chemię stosować by była skuteczna.

Polecamy
Polecamy serwis agd w Gdańsku.

Pompa wody
Niezawodne urządzenie do pompowania wody. Dowiedz się jak działa Taran wodny.

Taran wodny

Taran wodny często nazywany też taranem hydraulicznym, to urządzenie do pompowania wody, które nie potrzebuje zewnętrznych źródeł energii. Pierwszy działający prototyp pochodzi z przed ponad 220 lat. Taran wodny został wynaleziony przez braci Montgolfierów wynalazców latającego balonu. Taran hydrauliczny jest cały czas powszechnie używany na całym świecie. W Polsce najbardziej popularny, nieprzerwanie działający egzemplarz z XIX wieku, znajduje się we wsi Kajny, niedaleko Olsztyna. Przez ostatnie 120 lat, przepompował miliony litrów wody wprost ze źródełka do położonej na wzniesieniu do wieży ciśnień, służącej jako zbiornik wodny dla pobliskich domostw.


Sprawność energetyczna

Taran hydrauliczny działa dzięki sile przepływającej wody. Nie jest to jednak perpetuum mobile. Urządzenie to posiada niską sprawność energetyczną i tylko niewielka część energii przepływającej przez rurę wody zamieniana jest na pracę podniesienia wody do zbiornika. Wydajność ta oscyluje w granicach 10-15%, właśnie tyle przepływającej wody trafia do zbiornika.

Dużą zaletą tego rozwiązania są niskie koszty związane z eksploatacją i utrzymaniem urządzenia. Jego zalety to:

  • brak zewnętrznych źródeł zasilania
  • bezawaryjność, która właściwie zależy od wytrzymałości użytych uszczelek
  • długowieczność urządzenia, które potrafi działać ponad 100 lat
  • niskie koszty eksploatacji

Zasady działania tarana wodnego

Żródło wody zasilające taran wodny powinno znajdować się powyżej urządzenia.


Taran wodny

Woda przepływa przewodem dopływowym ze źródła na zewnątrz tarana. Zwiększające się wskutek bezwładności natężenie przepływu wody powoduje zwiększanie naporu na głowicę zaworu uderzeniowego B i ostatecznie jego zamknięcie. Daje to tzw. "stuk” czyli uderzenie narosłego ciśnienia powoduje zamknięcie zaworu B i otwarcie zaworu A. Woda dostaje się do komory i dalej zostaje przepompowana do zbiornika. W tym samym czasie w zbiorniku spręża się powietrze tworząc poduszkę powietrzną wypychającą wodę ze zbiornika. Wypychana woda zamyka zawór A a spadek ciśnienia wody otwiera zawór uderzeniowy B. Szybki przepływ wody przez zawór B spowoduje, na zasadzie prawa Bernouliego, jego gwałtowne zamknięcie i tym samym cykl się powtarza.


Dzięki współpracy z producentami oczyszczalni ścieków uzyskaliśmy dla Państwa Kod Rabatowy, który pozwoli na zakup oczyszczalni, szamba czy separatora po cenach niższych niż na stronach producenta.

Sprawdź

Czy wiesz, że: w prawidłowo skonstruowanym i eksploatowanym osadniku gnilnym możemy osiagnąć bardzo wysoki stopień oczyszczenia ścieków: w przypadku zanieczyszczeń organicznych 40 % i 80 % zawiesin.

Planowanie przydomowej oczyszczalni ścieków w czterech krokach:1. Podstawowe informację - o przydomowych oczyszczalniach ścieków.

W pierwszej częci serwisu znajdziemy zbiór podstawowych informacji dotyczących przydomowej oczyszczalni ścieków. Przyblizyć Państwu zasadę działania i rodzaję przydomowych oczyszczalni ścieków.

2. Przepisy budowlane - dotyczące budowy przydomowej oczyszczalni ścieków.

W tej częci serwisu zapoznamy się z podstawową wiedzą o przepisach budowlanych dotyczących budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Normy prawa budowlanego wyznaczają między innymi warunki, które musi spełnić działka aby możliwa była na niej budowa domowej oczyszczalni ścieków.

3. Finansowanie oczyszczalni ścieków.

Finansowanie a w zasadzie dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków to temat, który cieszy sie ogromnym zainteresowaniem. W tym dziale dowiedzą się Państwo jak ubiegac sie o srodki unijna na budowę oczyszczalni oraz jakie instytucje udzielaja preferencyjnych kredytów na budowę przydomowych oczyszczalni scieków.

4. Wybór przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wybór oczyszczalni - w tym miejscu znajdą państwo listę firm, które produkują lub dystrybułują przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą i wyboru optymalnej oczyszczalni dla potrzeb swojego domu.

Oczyszczalnie.e26 to serwis edukacyjny dla osób zainteresowanych budową przydomowej oczyszczalni ścieków. Polityka korzystania z plików cookies